Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

26/09/2021

ÖNEMLİ NOT 1: Sınav duyurusunda, mahalli idarelere dair kanunların sadece belli kısımlarından (organlar, görev ve sorumluluklar gibi) soru sorulacağı belirtilmiştir. Ancak memurlar.net'in satış paketlerinde bu şekilde bir kısıtlama yer almamaktadır. Satış paketlerinde ilgili kanunların (5393, 5302, 5216, 442 gibi) tümünden sorular yer almakta olup, yerel yönetim mevzuatı bütün olarak değerlendirilmiştir.

ÖNEMLİ NOT 2: Ortak Konular arasında yer alan "Kamu İdarelerinde ve Mahalli İdarelerde Halkla İlişkiler" konu başlığına soru eklemesi yapılacaktır.

BELEDİYE VE MAHALLİ İDARE BİRLİKLERİ (2. GRUP)

Çözümleyici, Uzman, Sivil Savunma Uzmanı, Şef, Koruma ve Güvenlik Şefi, Bando Şefi, Ayniyat Saymanı, Kontrol Memuru, Muhasebeci, Eğitmen

Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Personelinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmelik kapsamında 2021 yılında yerel yönetim personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı 26/09/2021 tarihinde yapılacaktır. Sınav tek oturumda kayıtlı oldukları sınav konularından ve çoktan seçmeli test usulü ile yapılacaktır. Sınav süresi 90 dakika olup, sınavda her testten 20'şer soru olmak üzere toplam 60 soru sorulacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

2021 yılı Belediye ve Mahalli İdare Birlikleri GYS 2. Grup (Çözümleyici, Uzman, Sivil Savunma Uzmanı, Şef vd.)

Lütfen sınav içeriğinizi seçin

Tümü paketine çıkmış sorular, özgün sorulardan sınırsız rastgele soru çözümü ve 10 adet deneme sınavı dahildir.

Fiyatlara KDV Dahildir.
Özgün Sorular
Destek
Güvenli Alışveriş